Duna Delta Bioszféra Rezervátum

Nincs kep

 

A Duna Delta nagyrészt Dobrudzsában található, egy másik része Ukrajnában, a legnagyobb delta Európában, Razim-Sinoe komplexummal együtt 5050 km ²-es,  ebből 732 km ² tartozik Ukrajnához, a Deltához megfelelő számviteli terület 2540 km ². A Duna Delta dél-nyugati részén Dobrudzsa fennsík fekszik, az északi részén Ukraina található és keletre a Fekete-tenger. 1991-ben bioszféra rezervátummá nyilvánították, és be lépett az UNESCO-ba.

A Dunának három elágazása van: Chilia, Sulina és Szent György.

Chilia kar, a Duna víz mintegy 60%-át szállítja. A több millió tonna iszap miatt, amit a Duna hoz, a delta növekedése évente mintegy 40 m².

Sulina kar, vízfolyása lineáris, folyamatosan karbantartott a tengeri hajók iranyitására. Ez a kar hossza 71 km és hordoz 18%-ot a víz mennyiségéből.

Szent György kar folyássa dél-keletre történik, mely a Duna viz 22%-át szállitsa.

A Duna Delta egy felhalmozódási felszín, amely ott alakult ahol a Duna be ömlik a Fekete Tengerbe, a regionális felszín kategóriába soroljuk, nedves alföldi típusú, hordalékos folyó, nagyfokú töredezettséggel és jellemzői a pozitív felszínek, az ugynevezett turzások és negatív felszínek, a tavak.

A Deltá-ra a mocsári növényzet jellemző, nagyrészt nád, gyékény, sás, kevert törpe fűzfával található itt, ők a területnek 78%-át foglalják el.

A Deltában több mint 320 madárfaj, 45 faj édesvízi halak és holtágak élnek.


 
 

Rezervare

Aktuális oldal: Rezervátumok Rezervaţii ale biosferei Duna Delta Bioszféra Rezervátum